Bugün Facebook üzerinden İsmail Hocam tarafından çok ilginç bir habere tanık oldum. Gençlik Platformu tarafından MediaCat‘e gönderilen levhada QR karekod vardı. İlk görüşte içinde ne var ile merak uyandıran bu levhanın üzerinde ‘Biz MediaCat’i çok seviyoruz, o da bizi seviyor mu? yazıyor. Hem merak uyandırması ile birlikte aynı zamanda çok ilginç ve yaratıcı olmuş. Bunun için Gençlik Platformu’na teşekkür ediyorum.

Bu küçücük QR kodunun içinde biz gençler için gelecek vaadeden bir çok şey bulunuyor. “Gençlerin dilinden anlayarak genç iletişimcilerin sektöre hazırlık sürecini yönettiği için, yaptığı haberlerle sektörün nabzını tuttuğu için, sektörün idollerini köşe yazılarından takip etmemizi sağladığı için, dopdolu içeriği ile arşiv niteliğindeki kitapları bizlere kazandırdığı için, sektörün nabzını tutan etkinlikler, workshop’lar düzenlediği için, hem eğitici hem ufuk açıcı çizgide yayın yaptığı için biz MediaCat’i seviyoruz o da bizi seviyor mu?” diye soruluyor ve “Bizler de sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor, üniversitelerde eğitim ve seminerler sunuyoruz. MediaCat bize destek olur mu?” şeklinde bir teklif bulunuyor.

MG_1309

Ben de blogların gücü adına buradan tam destek veriyorum. Gençlik için nerede güzel bir iş varsa blogum ve ben varız. Umarım güzel cevaplar gelir.

(Ayrıca bu günümüz için güzel bir B2B pazarlama yani şirketler arası pazarlama olarak adlandırılan ortaklaşa pazarlama stratejisi olmuş.)

 

İsmail Hilmi ADIGÜZEL

Gençlik Platformu Kurucu Başkanı