E-bülten aboneliği stratejisini özellikle yerelde sevilen işletmeler için severek önerdiğim bir uygulama. Çünkü kullanımı zor olmamakla beraber sizden haberdar olmak isteyen tüketiciler için çok güzel haber aracıdır. Burada işletmeye düşen en önemli konu, tüketicilerin kimler olduğunu biliyorsa buna göre sürekli içerikler üretmesi gerektiğidir. Tüketici markayı takip ediyorsa mutlaka o markada beğendiği bir şey vardır! Belki hizmet, belki ürün kalitesi, belki ucuzluk. Örneğin bende bazı e-ticaret sitelerine aboneyim çünkü onların kaliteli ve ucuz ürünleri oluyor. Maillerimi kontrol ettiğimde sevdiğim ürün kampanyaya girmişse alıyorum. Ne işinde uğraşıyor olursanız olun ama sosyal medyadan da bağ kurmaya çalışın çünkü neredeyse herkes ama herkes sosyal medyada var. Aşağıda size çok güzel bir örnekten bahsedeceğim, sizde kendi işinize göre haftalık aylık bültenler hazırlayıp müşterilerinizi kendinize daha çok çekebilir hatta yeni müşteriler de kazanabilirsiniz.

Healthy Mouth, Healthy Sex! adlı e-kitabında D. Smith, ağız sağlığı ile cinsel performans arasındaki ilişkiyi izah ediyor ve bu konunun “insanların pek de üzerinde konuşmadığı bir mesele” olduğuna dikkat çekiyor. Dr. Smith şöyle diyor. “Birçoklarının anlamadığı ve hatta kafa yormadığı nokta şu: Dişlerimizin ve ağzımızın sağlığı ile genel fiziksel sağlığımızın ve seks hayatımızın arasında çok yakın bir ilişki var!”
“Bu e-kitapları çok seviyorum. Her ne kadar sınırları biraz zorlasalar da yazarların seks konusunu tıraş ve diş sağlığı gibi akla gelmeyecek konulara bağlamaları okuyucuda ilgi yaratıyor. Ayrıca Massachusettsli bir diş hekim ile “sert erkeklerin cazibesini arttıracak bakım ürünleri” üreten Avustralyalı bir firma, e-kitap yazacak bir konu bulabiliyorsa, herkes, her şirket, her kurumda bunu yapabilir” diyor yazarımız. (David Meerman Scott, Gerçek-zamanlı pazarlama ve halkla ilişkiler kitabından) Görüldüğü gibi basit ve etkili bir şekilde kullanıldığı takdirde çok faydalı bir uygulama.