Blog bir internet sitesi değildir. Blog, markanın tüketici ile iletişime geçebildiği ve en yakın temasın olduğu sosyal mecralarından biridir. İyi bir blog yorumlara açık, gönderilerin yorumlandığı, paylaşılabildiği ve ne olursa olsun olumsuz yorumlarım silinmeyip onlara da cevap verilebildiği web günlükleridir. Güncel olmaları, yalın ve samimi olmaları olmazsa olmazlarıdır. Bu yüzden size bu yazımda size sosyal medyada etkin olan Ford Blog‘u anlatacağım. Siteye ilk baktığımızda sade ve otomotiv sektörüne yakışır bir şekilde dizayn edilmiş.Yazılar güncel, diğer mecralarda paylaşılmak için tuşlar etkin. “Öne çıkanlar” ile haber başlıkları siteye renk katmış.

Ford

Her türlü mecralarda takip edebilmeniz için sosyal medya ikonlarını sizlerle paylaşmışlar. Dediğim  takipçileriyle yakınlaşmaya büyük önem veriyorlar.

sosyal medya

 

Sitenin en önemli özellikleri arasında ve olması gereken de gönderilerin yorumlanmaya açık olması isteyen herkes bunlara yorum yapabiliyor, dialog kurabiliyorsunuz.

yorum

 

 

Kısaca sizlere iyi bir blogun güzel örneklerinden birini anlattım. Tüketiciler artık sizler hakkında bilgi almak istemiyor reklamınızı istemiyor çünkü onlar zaten artık bilinçli. Onlara faydalı bilgiler sunun pazarlama yapmayın bağ kurun ve özel olduklarını hissettirin. Kuracağınız bir blog sitesi ile satışlarınızı arttırabilirsiniz, onları dinleyerek. Blogu ticarati bir boyut olarak düşünenlerin sonu hüsran olacaktır eğer bu işi bir hobi olarak yaparsın çok daha iyi sonuçlar almak çok mümkündür. Burada Ford ne elde etmiştir ben bilemem ama blogunu takip edenlerin sayısı oldukça fazla olduğu kesindir.