Hepimiz tarafından bilinen bir gerçek var ki hayatımız artık dijitalleşmiş durumda ve çoğu ihtiyaçlarımızı sosyal medyadan halledebiliyoruz. Bilgiye erişim bu kadar kolay iken yapılan en büyük hata bana göre bilinçsizce açılan web siteleridir. Özellikle yeni iş yeri açan işletmelerin yaptığı ilk şey Facebook hesabı açmak ve hemen bir web sitesine sahip olmak. Sanıyorlar ki web sitesi sayesinde herkes bu iş yerini bilecek, buradan oldukça müşteri kazanacak ve işlerini katlayacak. Kusura bakmayın ama böyle bir dünya yok, çünkü web sitesine sahip olan işletmelerin işlerini arttırması yolu iyi bir içeriğe sahip olmasıdır. Sahip olunan web sitenin içeriği ne kadar interaktif ve ne kadar güzel bir içeriğe sahipse o kadar iyi geri dönüşler sağlar. Düşünsenize ramazan ayı içinde yapılan bir site yada ramazan ayı içinde siteye yüklenen bir duyuru da diyor ki, “iftar menüsü 30 tl” ve bu duyuru aylarca burada unutulmaya bırakılmıştır. Şimdi siz bu siteye ne kadar güvenebilirsiniz, bu iş yeri hakkında ne kadar doğru bilgiye sahip olabilirsiniz ve aklınıza takılan bir sürü işaretleri….

İşinizi büyütmek sadece web sitesi açmak demek değildir. Diğer çok farklı yollarla da, stratejilerle de işinizi büyütebilirsiniz. İlla bir web sitesi olacaksa da bunu tabelanız gibi tasarlayın. Sürekli güncellemeye bakın, güncellemeye zamanınız yoksa bile sizin en güncel bilgilerinizle sitenizi yapılandırın. Hiç bir web sitesi olmayan bir iş yeri, bazen kötü bir web sitesine sahip iş yerinden çok daha iyidir.

Bu yüzden zaten yeterince ülkemizde çok fazla başı boş web sitesi var, ilgisiz bırakılacaksa eğer hiç girişilmemeli bu işe. Bunun yerine iyi yönetilen Facebook hesabı çok daha doğru sonuçlar doğurabilir.