KISA BİR YAZI:

İlk önce belirtmek isterim ne iş yaparsanız yapın severek yapın. Başarılı bir iş hayatı için temel kural budur. Fakat benim sizlere anlatacağım konu satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olabilmek için ürünlerinizi nasıl etkili sunduğunuzdur. İster şehrinizin tenha yerinde olun isterseniz kalabalık caddesinde isterseniz de çok satılamayan ürünleri pazarlamaya çalışın. Müşteri kitlenizi belirledikten sonra hepsi peşin sıra gelecektir.

Coca Cola‘nın reklamları her zaman duygusal anlam yüklüdür hiç bir zaman ürün tanıtımının yapıldığı reklamları yapmaz bunun aksine kültüre özgü o dönemin reklamlarını yapmaktadır. Örneğin #kolkola reklamı.

Amerikan tavuk şirketi Perdue Fried Chicken, ölü tavuğu farklılaştırabilirseniz eğer her şeyi farklılaştırabilirsiniz demesi kendi tavuklarını farklı soslayıp farklı sunuş teknikleri Amerika’da yüksek pazar payına sahip olmuştur.

Ürünlerinize ait mutlu kullanıcı deneyimlerini diğer yeni alıcılarla paylaşmanız bile ürününüzün kendi kendine satışını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hangi ürünü değil nasıl sattığınız ortaya çıkmaktadır. Çalışanlarınızın güler yüzlü olması bile ürünlerinizin nasıl satıldığını açıklar. Çünkü günümüzde artık bir çok tüketici alışverişlerinde kendilerinden biri olan, samimi olan işletmeleri tercih ediyorlar. Müşterilerinizin duygularına hitap edebiliyor ve beklentileri karşılayabiliyorsanız büyük bir ihtimalle başarılı da olabilirsiniz.

ÇÜNKÜ ARTIK TÜKETİCİLER BİLİNÇLİ, BİLGİYE ÇABUK ULAŞIYORLAR. Bir ürünü sizden almayıp başka bir yerden de alabilirler fakat sizin nasıl sattığınız ürünün satışını sağlar.