Hepimizin bildiği Hurriyet Gazetesi, Türkiye’nin en büyük blogger ve webmaster topluluğu Bumerang‘ı kurdu.  Bumerang’a üye olduğumdan beri siteme gelen trafiğin arttığını söyleyebilirim. Yazılarım bumerang sayesinde gerekli ilgili yerlerde daha fazla görünür hale geldi.  Her gece 00:00 olduktan sonra günün raporuna bakarım sitemim durumun çıkarır neler yaptığıma bakarım. Anladım ki siteme yönlendirme yapan ilk 10 kaynaktan 2’si Bumerang tarafından olduğunu fark ettim.

bumerang

 

Ayrıca Bumerang bana sadece trafik yaratmakla kalmıyor bunun yanında blogumda yayımlanması için zengin içeriklerle dolu teklifler veriyor. Teklifleri kabul ettiğim takdirde hem sitem daha fazla kişilere ulaşıyor hemde cebim doluyor. Her blog sahibinin mutlaka üye olması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’deki blog kullanıcılarının daha iyi yerlere gelmeleri için kesilikle bunu kullanmalılar. Bumerang, aynı zamanda iyi içerik nasıl oluşturulur, SEO uyumlu bloglar içinde bilgiler veriyor. Yani siz sadece üye oluyorsunuz gerisini onlara bırakın. Onlar size yazılarınızı nasıl yazmanız ve ne şekilde paylaşmanız gerektiği hakkında ip uçlarını veriyor. Hem öğreniyorsunuz hemde aynı zamanda kazanıyorsunuz.

Onlar sayesinde bir blog hayranı olarak ülkemizde blog işinin daha iyi bir yerlere gelmesi beni mutlu ediyor. Yine Bumerang sayesinde sosyal medyada çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabiliyoruz. Gerçek zamanlı bir etki yaratmak için bloglarınızı bumerang yapın.

Yazını Bumerang’la o sana iyi bir şekilde dönecektir!