Bu yazımda sizlere faydalı olabilecek sosyal medya iletişimi ve pazarlama üzerine okuduğum kitaplardan öneri listesi oluşturmak istiyorum. Ben okudum faydasını gördüm umarım sizinde işinize yarar.

1.Kotler ve Pazarlama/Philip Kotler

Hiç şüphesiz ki Kotler dünyaca ünlü pazarlama gurusudur. Bir çok üniversitede Kotler’in dersleri verilmektedir. Pazarlamaya Kotler ile başlayabilirsiniz.

2.10 Ölümcül Pazarlama Günahı/Philip Kotler

3.Mor İnek/Seth Godin

Ürünlerinizi nasıl farklılaştırabilirsiniz. Yeni müşterilerinizi nasıl elde edersiniz bunun soruları bu kitapta yer alıyor. Bir inek sürüsünde sadece 1 tane mor inek olmanın işinize faydalarını bu kitapta bulabilirsiniz.

4.Çıplak Sohbetler/Robert Scoble-Shel Israel

Blog yazarlığı ile ilgili bir kitap arıyorsanız eğer bu kitap, o kitap. Blog pazarlamacılığının işinize faydaları ve zararları, işini büyütmek blog sitenizi nasıl kullanabilirsiniz. Milyonlarca kişiye nasıl ulaşabilirsiniz, hepsini burada örneklerle anlatılmış.

5.Global Tezahürat/David Meerman Scott

Sosyal medya ve internetin gücünü kullanarak işinizi büyütmenin püf noktalarını anlatıyor. Daha çok etkili sosyal medya yönetimi ve internet ortamında fikrinizi yaymanın stratejilerini bulacaksınız.

6.Pazarlamanın ve İletişimin Yeni Kuralları/David Meerman Scott

Devir, iletişim devri bu yüzden internet daha etkili kullanılmak zorunda. O halde bu kitabı es geçmeyin. İnternette görünür olmak istiyorsanız alın bu kitabı.

7.Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları/Ann Handley-C. C. Chapman

8.Unmarketing/Scott Stratten

Tam bir müşteri ilişkileri üzerine yazılmış bir kitap.  Müşterilerinizle bağ kurmaya, sadık müşteriler kazanamaya bu kitaptan sonra başlayacaksınız.

9.Pazarlamanın Aşikar Olan Sırları/Jack Trout

Pazarlamanın aşikar olan sorunlarını çözmek istiyorsanız bunu tercih edin. Pazarlama sorunlarına önlem almak istiyorsanız alın bunu.

10.Pazarlamanın Sihirli Lambası/Jack Trout

Hikaye gibi çok bir şekilde anlatıma sahip olan bu kitap ufkunuzu çok açacak. Okuması çok eğlenceli olan bu kitapta bir şirketin yeni pazarlama stratejine geçişini adım adım anlatıyor.

Açıklamaları kısa tuttuğuma bakmayın hepsi birbirinden güzel kitaplar. Faydası olacaktır kesinlikle.